List poparcia dla akcji”Uwolnij Obcojęzyczną!”

cpk
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy

Warszawa.10.10.2011

Fundacja Sukces — Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych

List Poparcia dla akcji społecznej „Uwolnij Obcojęzyczną!”

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy wyraża poparcie dla akcji społecznej „Uwolnij Obcojęzyczną!”, organizowanej przez „Fundację Sukces — Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznej” wraz z Biblioteką Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy. Cel owej akcji, którym jest powiększenie księgozbioru obcojęzycznego Biblioteki, jest ideą o wysokiej użyteczności społecznej. W rzeczywistości gdzie coraz silniej przenikają się nawzajem kultury różnych narodów, istotna jest umiejętność sprawnego poruszania się w świecie pojęć i symboli wywodzących się z więcej niż jednego obszaru kulturowego, a poznawanie literatury w oryginalnych językach jest skuteczną drogą ku temu. Dlatego powiększenie obcojęzycznego księgozbioru Biblioteki może znacznie przyczynić się do poszerzenia horyzontu kulturowego mieszkańców Pragi Południe. Szczególnie dla osób które nie mogą pozwolić sobie na częste i dalekie podróże, bogata oferta Biblioteki będzie doskonałym źródłem wiedzy o świecie. Należy też pamiętać, że coraz większa ilość ludzi uczy się języków obcych, coraz więcej osób porozumiewa się w więcej niż jednym czy nawet dwóch językach, stąd też pojawia się naturalna potrzeba poznania twórczości ulubionych autorów nie poprzez przekłady, lecz w oryginale i należy tej potrzebie uczynić zadość poprzez ciekawy i różnorodny księgozbiór obcojęzyczny Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy.

(red. podpis dyrektora placówki)

poparcie_cpk