This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Kolejne firmy wspierają akcję Uwolnij Obcojęzyczną!

abe_ipsAkcję społeczną ,,Uwolnij Obcojęzyczną!” wsparła firma ABE – IPS. Kampania Fundacji Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych ma na celu poszerzenie oferty obcojęzycznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy.

Organizatorzy pragną ułatwić mieszkańcom Warszawy dostęp do materiałów pomocnych w nauce języków obcych. Kampanię kierują do instytutów kultury, wydawnictw, agencji literackich, ambasad oraz innych przedstawicielstw krajów europejskich w Warszawie. Firmy, które chcą dołączyć do akcji i wesprzeć rozwój biblioteki wielokulturowej mogą przekazywać na jej rzecz książki popularnonaukowe, podręczniki, słowniki oraz multimedia.

Do akcji dołączyła firma ABE – IPS. Darczyńca przekazał bibliotece trzydzieści cztery pozycje, między innymi nowinki wydawnicze w języku angielskim. Biblioteka otrzymała książki Stephena Kinga, Stephenie Meyer, J.K. Rowling, Jamesa Cooka oraz inne publikacje.

Firmy ABE i IPS są liderami wśród podmiotów działających na polskim rynku publikacji zagranicznych. Po wielu latach konkurowania ze sobą podjęły decyzję o połączeniu swoich sił. Od sierpnia 2011 roku działają pod wspólną nazwą i marką ABE – IPS. Firma koncentruje się na dystrybucji zagranicznej literatury i informacji naukowej. Obecnie współpracuje z ponad 300 wydawnictwami na całym świecie.

W zasobach spółki znajduje się ponad 60 000 czasopism naukowych w wersji drukowanej i elektronicznej. Katalog książek dostępnych na stronie internetowej operuje 12 000 000 tytułów.

ABE – IPS dostarcza publikacje do placówek oświatowych, bibliotek wyższych uczelni, instytutów naukowych oraz innych przedsiębiorstw. Realizuje także zamówienia indywidualne i rozwija działalność wydawniczą. Wspierając akcję społeczną ,,Uwolnij Obcojęzyczną!” pomaga stworzyć wielokulturową, dysponującą obszernym zbiorem obcojęzycznym instytucję publiczną na warszawskiej Pradze.

Inicjatorzy akcji Fundacja Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych, dostrzegając potrzebę unowocześnienia biblioteki i wzbogacenia jej oferty o publikacje i multimedia obcojęzyczne, pragną podjąć współpracę ze społecznie odpowiedzialnym biznesem. Organizatorzy wierzą, że dzięki wsparciu podmiotów takich jak ABE – IPS, uda się wzmocnić pozycję bibliotek publicznych, które w dobie popularności nowych mediów powinny stawiać na rozwój i modernizację.

Strona internetowa Darczyńcy http://www.abe.pl/