Na półmetku akcji Uwolnij Obcojęzyczną!

Rozpoczęta w listopadzie akcja społeczna ,,Uwolnij Obcojęzyczną!” jest już na półmetku. Celem kampanii zainicjowanej przez Fundację Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych jest utworzenie wielokulturowego ośrodka na warszawskiej Pradze.

Zrealizowaniu idei służy zaoferowana Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla pomoc w pozyskaniu obcojęzycznych publikacji – tradycyjnych książek oraz multimediów. Z prośbą o podarowanie bibliotece różnych zbiorów organizatorzy zwrócili się do agencji literackich, instytutów kultury, wydawnictw, ambasad oraz innych przedstawicielstw krajów europejskich w Warszawie.

Akcję wspiera coraz więcej podmiotów. Obcojęzyczne zbiory powiększyły się dzięki darowiznom Wydawnictwa Złote Myśli, które udostępniło audiobooki i e-booki do nauki języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego. Publikacje w językach obcych przekazała firma ABE – IPS oraz fundacja Pro Helvetia Warszawa. Ostatnio do akcji dołączyły trzy księgarnie – księgarnia internetowa Germanista, od której biblioteka otrzymała kilkanaście pozycji w języku niemieckim, księgarnia internetowa Tradebooks, która ofiarowała kilkanaście publikacji w języku angielskim i niemieckim oraz księgarnia Marjanna, która podarowała książki w języku francuskim.

Inicjatorzy akcji składają serdeczne podziękowania Darczyńcom. Wierzą, że otrzymane publikacje urozmaicą ofertę Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla, która aspiruje do bycia nowoczesnym ośrodkiem łączącym różne kultury oraz zachęcą do korzystania z jej zbiorów czytelników pragnących kształcić swoje umiejętności językowe.

Podmioty, które pragną dołączyć do akcji ,,Uwolnij Obcojęzyczną!” i wesprzeć rozwój multijęzycznej biblioteki mogą przekazywać na jej rzecz książki popularnonaukowe, słowniki, przewodniki, podręczniki, audiobooki, e – booki oraz inne materiały pomocne w nauce języków obcych.