Finisz akcji Uwolnij Obcojęzyczną!

Celem kampanii zapoczątkowanej przez Fundację Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych była pomoc Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy w poszerzeniu zbiorów obcojęzycznych. Honorową Patronką akcji była Elisabeth Duda.

Biblioteka na warszawskiej Pradze aspiruje do bycia ośrodkiem łączącym różnorodne kultury. Instytucja pragnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom czytelników, którzy coraz chętniej sięgają po obcojęzyczne publikacje, aby podszkolić swoje umiejętności językowe oraz poznać specyfikę kultury wybranego kraju.

Akcja skierowana była do instytutów kultury, wydawnictw, agencji literackich, ambasad oraz innych przedstawicielstw krajów europejskich w Warszawie.

plakat_uo_internet

Kampanię wsparło Wydawnictwo Złote Myśli, firma ABE – IPS, księgarnie Germanista, Marjanna i Tradebooks, a także Fundacja Ternopilska oraz Wydział Polonistyki UW. Cenny wkład w sukces akcji mieli także darczyńcy indywidualni, od których biblioteka otrzymała bardzo liczne pozycje.

Dzięki ofiarności podmiotów instytucjonalnych oraz indywidualnych zbiory biblioteki powiększyły się o książki i multimedia w różnych językach. Wśród przekazanych materiałów znalazły się książki popularnonaukowe, audiobooki, e – booki, słowniki oraz inne materiały pomocne w nauce języków obcych. Oferta ośrodka wzbogaciła się o osiemset publikacji o łącznej wartości około czternastu tysięcy złotych.

Organizatorzy i partnerzy akcji wierzą, że kampania wpłynie pozytywnie na wizerunek Warszawy jako miasta otwartego na inne kultury oraz zainteresuje mieszkańców stolicy czytelnictwem obcojęzycznym wraz z płynącymi z niego korzyściami.

Akcję ,,Uwolnij Obcojęzyczną!” uwieńczy uroczystość zaplanowana na 24 kwietnia 2012 roku na godz. 18.00 w siedzibie Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla przy ulicy Meissnera 5.

Organizatorzy serdecznie zapraszają Darczyńców oraz wszystkich zainteresowanych. W planie imprezy m.in. przedstawienie wyników akcji i wręczenie podziękowań Darczyńcom, przemówienie Honorowej Patronki kampanii Elisabeth Dudy (nagranie lub tekst do odczytu) oraz otwarcie wystawy ekslibrisów – ozdobnych, wykonanych w technice graficznej znaków własnościowych książek.