Event Przedsiębiorcza Mama

W Maju w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie spotkają się aktywne zawodowo matki, które ze swoich pasji uczyniły sposób na życie i zarabianie. Kobiety pragną podzielić się swoją historią z innymi, aby pomóc im uwierzyć we własne możliwości, pozytywnie zainspirować i zmotywować do działania. Wydarzenie jest zaplanowane na 25 Maja 2014 roku.

foto1Celem wydarzenia jest wypromowanie aktywnych postaw poprzez pokazanie wzorców godnych do naśladowania. Przedstawienie sylwetek i historii ambitnych bohaterek, które skupiły się na swoich zainteresowaniach i na nich zbudowały sukces zawodowy i społeczny ma za zadanie uświadomić wszystkim mamom jak ważny jest talent, silna wola, odwaga i determinacja w działaniu.

Bardzo często po urodzeniu dziecka kobieta nie ma możliwości powrotu do poprzedniej pracy z powodu zwolnienia lub chęci pogodzenia wychowania dzieci oraz kariery zawodowej. Coraz częściej zatrudnione w wielkich korporacjach, niezadowolone z warunków pracy matki podejmują decyzję o odejściu i zakładają własną działalność. Nie chcą pracować dla innych, siedzieć po godzinach w biurze. Pragną być niezależne. Postanawiają pracować dla siebie i realizować się we własnej firmie, spełniając swoje marzenia.

Wokół takich postaw i decyzji koncentruje się tematyka eventu ,,Przedsiębiorcza Mama”. Podczas imprezy czeka nas wiele atrakcji. Organizatorzy przygotują dwanaście stoisk aktywnych kobiet, które zaprezentują swoje towary lub usługi oraz podzielą się wrażeniami i doświadczeniami odnośnie prowadzenia biznesu. Dowiemy się, co ich motywowało, jakie napotykały trudności i jak sobie z nimi radziły. W planach jest także punkt konsultacyjny, w którym uczestniczki będą mogły zasięgnąć porad na temat zasad przyznawania dotacji unijnych i wsparcia pomostowego na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Fundacja Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych zaprasza do zgłaszania kandydatur przez kobiety, które po urodzeniu dziecka nie porzuciły swoich pasji i uczyniły z nich pomysł na własny biznes. Nie jest konieczne, aby bohaterki miały zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wyłoniona przez inicjatorów dwunastka pań oprócz własnych stanowisk i prezentacji swojej działalności podczas eventu, weźmie także udział w sesji zdjęciowej ,,Przedsiębiorcza Mama”. Zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie w trakcie trwania wydarzenia.

business-944443-mRealizatorzy zapraszają na wydarzenie również przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych oraz inkubatorów przedsiębiorczości i aniołów biznesu, którzy wspierają przedsiębiorcze mamy poprzez szkolenia i warsztaty, oferują kobietom pomoc merytoryczną i finansową oraz szeroko rozumiane wsparcie. Ambasadorzy wszystkich trzech sektorów po wcześniejszym ustaleniu także mogą mieć własne stanowiska do prezentacji swojej działalności. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Ogłoszenie

Fundacja Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych poszukuje Mam, które zamieniły swoją pasję w prawdziwy biznes. Organizujemy event promujący i wspierający Przedsiębiorcze Mamy. Chcemy zachęcić kobiety, którym z powodu obowiązków macierzyńskich, trudno jest odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy.

Poszukujemy więc takich Mam, które wzięły swoją przyszłość we własne ręce i prowadzą samodzielnie własną firmę.

Droga Przedsiębiorcza Mamo, możesz być inspiracją dla wszystkich kobiet myślących o niezależności finansowej.

Twój udział w naszym projekcie gwarantuje same plusy:

+ ZAREKLAMUJESZ SWOJĄ FIRMĘ bo weźmiesz udział w atrakcyjnym evencie prezentującym twoją działalność biznesową szerokiemu gronu publiczności

+ STANIESZ SIĘ SŁAWNA bo przeprowadzimy z tobą wywiad i zorganizujemy sesję fotograficzną z twoim udziałem

+ POSZERZYSZ SWOJĄ WIEDZĘ na temat prowadzenia biznesu bo wymienisz się swoimi doświadczeniami w tej kwestii z innymi

+ DOWIESZ SIĘ o dodatkowych źródłach finansowania twojej firmy od aniołów biznesu, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych udzielających dotacji z funduszy unijnych, które zaprosimy

+ POMOŻESZ podjąć ważne decyzje innym mamom, które dopiero myślą o założeniu własnego biznesu

Wspiera nas ekskluzywne czasopismo kobiece Imperium Kobiet i jego Redaktor naczelna Ilona Adamska. Będzie dużo szumu w mediach!

foto2Zgłoś swój udział w wydarzeniu! Udział jest bezpłatny!

Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail: przedsiebiorczamama2014@gmail.com

Ważne! w tytule wiadomości prosimy wpisać ZGŁOSZENIE

W e-mailu prosimy podać następujące informacje:

Imię i nazwisko oraz nazwę firmy

Adres strony WWW firmy lub krótki opis przedsięwzięcia ew. foto usług lub produktów

Informację jak długo działa firma

W przypadku niezarejestrowanych firm, wystarczy opis działalności i ew. zdjęcia

Zgłoszenia przyjmujemy do 14.03.2014 r. do g. 12.00

Uwaga! Przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone. Obecnie pracujemy nad wyborem 12 kandydatek, które zaprezentują swoje biznesy w czasie wydarzenia.

Lista Laureatek jest opublikowana na naszym profilu na Facebooku zapraszamy!

Lista Laureatek

Dodatkowych informacji udziela Wita Meczew-Bardecka 604-692-774