This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Relacja z wydarzenia Przedsiębiorcza Mama

25 maja w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbyła się wyjątkowa impreza promująca i wspierająca aktywność kobiet na rynku pracy. Inicjatorką wydarzenia  ,,Przedsiębiorcza Mama” była Wita Meczew-Bardecka, Prezes Fundacji Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych. Akcję wsparła i poprowadziła Ilona Adamska, redaktor naczelna magazynu Imperium Kobiet i Law Business Quality.

Przedsiębiorcze mamy spotkały się, aby opowiedzieć o swoich pasjach oraz drodze do sukcesu i niezależności. Poprzez przywołanie swoich historii i doświadczeń chciały zainspirować do działania i rozwoju kobiety, które często po urodzeniu dziecka porzucają pracę i rezygnują z kariery zawodowej. Organizatorzy pragnęli pokazać jak ważny jest talent, silna wola, odwaga i determinacja w działaniu.

Uczestniczki, które zaprezentowały swoje firmy podczas wydarzenia zostały wyłonione w drodze konkursu. Każda z pań opowiedziała o tym, co jest jej szczególnie bliskie i co najbardziej ceni w posiadaniu własnego biznesu.

collage_pm

Anita Hawryńska właścicielka firmy Calma z branży budowlanej odpowiedziała na pytanie ,,Dlaczego własna firma?”, Joanna Saltik właścicielka firmy Ararattrek (organizacja wypraw terkkingowych na górę Ararat w Turcji) przybliżyła uczestnikom temat dotacji unijnych, a Magdalena Nawarecka właścicielka Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka zastanawiała się jak umiejętnie łączyć biznes, życie rodzinne i pracę społeczną.

Od Marty Gadzińskiej właścicielki Kancelarii Nieruchomości Akme dowiedzieliśmy się jaki wpływ na rozwój zawodowy ma zdobycie nowych kwalifikacji, od Magdaleny Nowackiej trenera/doradcy kobiecych firm, co jest gwarancją sukcesu w biznesie, a od Iwony Borawskiej Redaktor Naczelnej portalu www.pomysldlamamy.pl jak powrócić na rynek pracy po urodzeniu dziecka. Z kolei Wojciech Gilewski z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości opowiedział o tym, co jest istotne w planowaniu własnej działalności.

Wśród laureatek konkursu były również Agata Trojanowska właścicielka BIDS GROUP projektantka marki Brilliance-Boutique, Joanna Kępińska właścicielka HERSTORY Design projektująca niepowtarzalną biżuterię, Agnieszka Sieńkowska właścicielka Pracowni Artystycznej Makowe Pole, Tatiana Mucha właścicielka Odwiedź Winnicę, Aleksandra Sobkowicz współwłaścicielka firmy Hanna, Hela i Ela produkującej pościel i zabawki dla dzieci i Paulina Lipiecka właścicielka Studio Projektowego GÂTÉ.

– Mam nadzieję, że wszystkie przedsiębiorcze mamy, które podzieliły się dziś swoją historią o zamianie pasji w biznes, zainspirują inne mamy do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności. Własna firma nie jest receptą na wszystkie problemy zawodowe. Prowadzenie firmy, będąc mamą, wymaga ciężkiej pracy i dużej determinacji. Wiem, że w mamach drzemią ogromne pokłady energii, które przy wsparciu najbliższych mogą dać wspaniałe owoce. Przykładem było dzisiejsze spotkanie przedsiębiorczych mam oraz ich wyjątkowe historie o drodze do spełnienia marzeń i założeniu własnej firmy. Fundacja planuje dalszą współpracę z laureatkami konkursu – mówiła Prezes Fundacji Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych Wita Meczew – Bardecka.

– To był niezwykle udany event, pełen wzruszających opowieści i historii kobiet, które po urodzeniu dziecka nie mogły znaleźć pracy. Postanowiły założyć własny biznes i … zarabiać na swoich pasjach – o akcji mówiła prowadząca imprezę Ilona Adamska.

collage_event_przedsiebiorcza_mama

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, dla których magiczną część animacyjną połączoną z malowaniem buziek przygotowały Agnieszka Witkowska i Magdalena Bronikowska. Dzieci z radością brały udział w warsztatach muzycznych przygotowanych przez Karolinę Błasik właścicielkę firmy Montownia Dźwięku Pracownia Muzyczna i Studio Projektowe oraz warsztatach tanecznych z instruktorką Małgorzatą Drelą. Z kolei mamy miały okazję uczestniczyć w warsztatach ręcznego malowania jedwabiu zorganizowanych przez Małgorzatę Boruch-Łukiewicz właścicielkę firmy  InSilk – Pracownia Jedwabiu.

Specjalnym prezentem z okazji Dnia Mamy był występ Tomka Martyńskiego, solisty grupy SUNSET STRIP, który na scenie pojawił się z finalistką programu X FACTOR Moniką Kubasiewicz. Uczestnicy podziwiali także pokaz taneczny w stylu hiszpańskim przygotowany przez Gaba Dance Studio (Łukasz Cacko i Barbara Dyba). Nie zabrakło loterii wizytówkowej, którą poprowadził znany prezenter telewizyjny Ryszard Rembiszewski.

collage_tomek_martynski

Organizatorzy złożyli podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję, Pani Marszałek Sejmu Ewie Kopacz za piękny list skierowany i odczytany podczas wydarzenia do wszystkich przedsiębiorczych mam, patronom honorowym: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Burmistrzowi Dzielnicy Praga-Południe p. Tomaszowi Kucharskiemu, Stowarzyszeniu Kongres Kobiet, a także patronom medialnym: Imperium Kobiet, Law Business Quality, Mamopracuj.pl i Radio Dla Ciebie.

marszalek041