This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Anita Hawryńska właścicielka firmy CALMA

Cykl Sylwetki Przedsiębiorczych Mam

a_hawrynska1

Foto: Lidia Skuza

Anita Hawryńska

Właścicielka firmy CALMA

www.calma.pl

Z wyboru jest  „budowlańcem”, z wykształcenia marketingowcem i menagerem, z ideologii pasjonatką innowacyjnych technologii dotyczących pasywności i energooszczędności budynków.
W życiu codziennym jest żoną i mamą czwórki dzieci.

Na co dzień zajmuję się sprawami operacyjnymi związanymi z działalnością  swojej firmy CALMA, zarządzam płynnością finansową, kontaktuję się z podwykonawcami i klientami, koordynuję działania marketingowe oraz sprzedażowe, przygotowuję dokumentację okołoprojektową oraz biznes plany, uczestniczę w szkoleniach i konferencjach. Dla rodziny bywam  według potrzeb –  nauczycielką, krawcową, kucharką, psycholożką,  pielęgniarką…  i na zawsze MAMĄ – podsumowuje pani Anita.

Pierwsze doświadczenie zawodowe pani Anita zdobywała w branży marketingu i reklamy w sektorze budowlanym. Wielokrotnie współpracowała i przygotowywała programy dla Telewizji Polskiej. Była hostessą i koordynatorem hostess; statystą i inspicjentem;  asystentką i sekretarką; pracowała też w wypożyczalni video i zakładzie krawieckim. Miała krótką przygodę z modelingiem  projektowaniem ubrań. W 2002 roku przeprowadziła się z Kielc do Warszawy.

W stolicy karierę rozpoczęła od pracy w banku, gdzie zajmowała się portfelem klientów Private Banking. W tym czasie poznała bardzo wielu ciekawych, znanych i intrygujących ludzi. Kształciła się na kierunku Zarządzanie i Marketing , na profilu menagerskim.  Los pokierował ją jednak na inne tory, ukończyła wiele szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje w dziedzinie bankowości i finansów. Ukończyła także LCCI – English for Business (First Level), Zarządzanie Organizacjami XXI wieku, Etykietę biznesu i Protocol School of Poland. Posiada certyfikat przebytego szkolenia dotyczącego nowej tzw. Ustawy Developerskiej, Certyfikat AutoCad I Level oraz Certyfikat Polskiej Ambasady Przedsiębiorczości Kobiet.

– Moja dalsza historia jest podobna do wielu innych. Zdobywałam doświadczenie, uczyłam się, wyszłam za mąż, urodziłam dwójkę dzieci i nagle okazało się, że moja błyskotliwa kariera legnie – ponieważ zostałam MAMĄ. Moje priorytety i wartości życiowe zmieniły się. Czas i jego organizacja również, a ja musiałam wybierać na nowo KIM chcę być w życiu. Stanowisko „hause menagera” szybko przestało być atrakcyjne. Ponieważ zawsze wszystko ogarniałam, prowadziłam budżet domowy, inwestowałam, a przy tym pasjonowało mnie urządzanie różnych przestrzeni,  mieszkań, ogrodów, dojrzałam by w 2008 roku założyć własną firmę, którą do dziś prowadzę w DOMU – opowiada pani Anita.

Sprzedaliśmy z mężem wszystko, co mieliśmy i zaczęło się. Znałam wiele osób z branży budowlanej, dzięki którym pierwsze kroki stały się łatwiejsze. Sprawy urzędowe i administracyjne załatwiałam z dziećmi na rękach. Ogromnym wsparciem był dla mnie mąż, który czynnie uczestniczył (i nadal to robi) we wszystkich płaszczyznach obowiązków  domowych i wychowania  dzieci. Nie mieliśmy i nie mamy niani ani babć pod ręką. Wszystko i wszyscy  w domu są uczestnikami firmy. A czwórka dzieci jest bodźcem do kolejnych działań.

Firma CALMA jest realizatorem licznych inwestycji, między innymi: Villa Naukowa 48, Villa Promienista, Dom w Mandragorze, Villa Calma obecnie Villa Nowa, nowy projekt budynku wielorodzinnego, pasywnego wg. Kryteriów Darmstadt.

Pani Anita żyje 25 godzin na dobę. Poza działalnością gospodarczą angażuje się społecznie. Jest Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce 2013 oraz Mentorką w programie Vital Voices Poland – Global Mentoring Walk 2014, Członkinią Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy, które między innymi lobbuje na rzecz poprawy infrastruktury, walczy z chaosem architektonicznym w dzielnicy i promuje przesłanie „Miasta Ogrodu”, Członkinią Rady Stołecznego Forum Przedsiębiorczości przy Dzielnicy Ochota, gdzie uczestniczy w przygotowaniach prelekcji i networkingów wspierających warszawskich Małych Przedsiębiorców, jest także Przewodniczącą Zespołu do spraw Budżetu Partycypacyjnego w Dzielnicy Włochy oraz Członkinią Lady Business Club.

Wieczorami czytam papierowe książki, zimą jeżdżę na nartach, a latem rowerem, uczęszczam na  crossfit, uwielbiam prace ogrodowe, robię na drutach. Jestem osobą kreatywną, przedsiębiorczą i elastyczną, ale też wrażliwą i uczuciową.  Uważam, że należy robić coś z pasją albo wcale i trzeba uwierzyć, że można, aby móc.