Paulina Lipiecka GATE

Cykl Sylwetki Przedsiębiorczych Mam

przedsiebiorcza_mama_sesja1

Foto: Lidia Skuza

Paulina Lipiecka

https://www.facebook.com/lipieckacom

 http://poprawkiwbiegu.blogspot.com/

http://kreujmode.blogspot.com/

Pani Paulina mówi, że umiejętność projektowania i szycia ,,wyssała z mlekiem mamy”.
Studio projektowe reaktywowała po wielu latach (stworzyła je w 2003 roku), kiedy odczuła potrzebę zmiany.

– Gdy na świecie pojawił się mój synek, a ja jako samotna mama zostałam nagle zdegradowana przez mojego pracodawcę ze stanowiska niezwykle kreatywnego i uzdolnionego grafika do poziomu niewartościowego pracownika, postanowiłam podziękować korporacji za współpracę i odkurzyć moje umiejętności, zgromadzone przez lata materiały, narzędzia… i znowu tworzę!!  – opowiada projektantka.

Panią Paulinę fascynują przede wszystkim stroje wieczorowe, suknie ślubne oraz akcesoria.
Jej największą pasją jest projektowanie damskich torebek. To dzięki nim zakwalifikowała się do pilotażowego odcinka programu Youth Business Poland w 2006 roku i odbyła kilka profesjonalnych sesji zdjęciowych z Dariuszem Borowiczem, Waldemarem Szarkiem, Kessi Banasiak i Agnieszką Pisarczyk. Pani Paulina prezentuje swoje projekty na licznych pokazach w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Legnicy oraz podczas konkursów dla projektantów. Projekty ukazują się w publikacjach motocyklowych i ślubnych.

Mimo wielu lat przerwy nie straciłam grona klientek, dla których miałam przyjemność szyć i projektować. To, że klientki wracają do mnie i cierpliwie czekają na efekty daje mi satysfakcję i pewność, że jestem na właściwym miejscu – mówi pani Paulina.

Wszystkie projekty kierowane są do indywidualnych klientek, a do ich wykonania używane są wyłącznie wysokiej jakości polskie tkaniny. ,,Produktem ubocznym” działalności jest pracownia poprawek krawieckich ”Poprawki w biegu”, w której pani Paulina wyszkoliła dwie samotne mamy. Obydwie nigdy wcześniej nie szyły, ale szybko zaraziły się twórczą pasją.

Zapisz

Zapisz

Zapisz