This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Jak samotne mamy mogą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?

Dla samotnej mamy znalezienie dobrej pracy często graniczy z cudem. Rynek jest trudny i wymagający, konkurencja duża, a firmy szukają raczej oszczędności niż nowych pracowników. Jak w takiej sytuacji można zwiększyć swoje szanse na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną do wymarzonej firmy? Warto postawić na rozwój już posiadanych kompetencji lub zdobycie nowych umiejętności. Opcji jest wiele: szkolenia, kursy, studia podyplomowe, szkoły policealne, warsztaty. Szukać można w zasadzie wszędzie. Firmy, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe prowadzą różnego rodzaju projekty z zakresu rozwoju kapitału ludzkiego.

Bogata oferta szkoleń kierowana jest do osób bezrobotnych, pracowników pragnących się przekwalifikować lub nauczyć się czegoś nowego. Udział w tego rodzaju programach często jest bezpłatny, ponieważ działania finansowane są ze środków europejskich lub dzięki wsparciu sponsorów.

Kursy i warsztaty ukierunkowane są na rozwój zarówno kompetencji twardych, jak i miękkich. Samotne mamy mogą więc zainteresować szkolenia z aktywizacji zawodowej, zarządzania czasem, asertywności czy autoprezentacji. Kompetencje miękkie są bardzo ważne w czasach, gdy pracodawcy poszukują osób elastycznych, kreatywnych, akceptujących zmiany i potrafiących się do nich szybko zaadaptować.

Cykl szkoleń podnoszących kwalifikacje samotnych mam planuje aktualnie Fundacja Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych. Fundacja prowadzi internetową Poradnię Mama Sama, której główną ideą jest pobudzenie aktywności społecznej matek samotnie wychowujących dzieci. Poradnia oferuje pomoc w zakresie porad prawnych, psychologicznych oraz związanych z rozwojem osobistym i zawodowym.

konferencja_2

Zorganizowanie warsztatów będzie możliwe dzięki wsparciu otrzymanemu od firmy World Systems Market Inc, która podczas pierwszej edycji konferencji ,,Cała prawda o Forexie” przekazała na konto fundacji kwotę 2500zł. Honorowym Partnerem wydarzenia był magazyn ,,Law Business Quality”. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i życzymy dalszych sukcesów!

konferencja_3

Więcej o wydarzeniu w portalu http://magazynlbq.pl/konferencja-cala-prawda-o-forexie-i-za-nami/