This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Podsumowanie działań Latarniczych

Celem działań Latarniczych było zachęcenie do zdobywania nowych umiejętności  komputerowych i internetowych pośród osób o niskich kompetencjach cyfrowych oraz pokazanie korzyści jakie daje umiejętność obsługiwania komputera i Internetu. Projekt zakończony trwał od września 2012 roku po maj 2015 roku.

Od 2012 roku Latarnicy Polski Cyfrowej Równych Szans współpracujący z Fundacją Sukces przeprowadzili ponad 300 godzin konsultacji grupowych i indywidualnych.

Serdeczne podziękowania dla Latarnika Marka Dyjaka za współpracę przy prowadzeniu konsultacji, dla Wity Meczew-Bardeckiej za wsparcie od strony organizacyjnej konsultacji oraz Agacie Mańczynie za promocję konsultacji w mediach i Internecie.

Zakres tematyczny dotyczy następujących zagadnień:

• obsługa poczty e-mail
  • obsługa facebooka
  • wyszukiwanie informacji w Internecie
  • Internet mobilny, stacjonarny przewodowy i bezprzewodowy
  • podstawowa obsługa pakietu office
  • podstawowa obsługa komputera (mysz i klawiatura)
  • przenoszenie plików z aparatu/telefonu/usb na komputer
  • nagrywanie danych na CD/DVD
  • karta pacjenta
  • telewizja on-line
  • obsługa skype

Dyżury odbywały się w Bibliotecznym Punkcie Informacji Kulturalnej gdzie poza informacjami na temat obsługi komputera i korzystania z Internetu korzystający mogą dowiedzieć się o planowanych wydarzeniach kulturalnych w Warszawie.

Uczestnicy projektu wysoko oceniły działania na rzecz promocji Internetu pośród osób starszych.