This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Podsumowanie działań Latarniczych

Celem działań Latarniczych było zachęcenie do zdobywania nowych umiejętności  komputerowych i internetowych pośród osób o niskich kompetencjach cyfrowych oraz pokazanie korzyści jakie daje umiejętność obsługiwania komputera i Internetu. Projekt zakończony trwał od września 2012 roku po maj 2015 roku.

Od 2012 roku Latarnicy Polski Cyfrowej Równych Szans współpracujący z Fundacją Sukces przeprowadzili ponad 300 godzin konsultacji grupowych i indywidualnych.

Serdeczne podziękowania dla Latarnika Marka Dyjaka za współpracę przy prowadzeniu konsultacji, dla Wity Meczew-Bardeckiej za wsparcie od strony organizacyjnej konsultacji oraz Agacie Mańczynie za promocję konsultacji w mediach i Internecie.

Zakres tematyczny dotyczy następujących zagadnień:

• obsługa poczty e-mail
  • obsługa facebooka
  • wyszukiwanie informacji w Internecie
  • Internet mobilny, stacjonarny przewodowy i bezprzewodowy
  • podstawowa obsługa pakietu office
  • podstawowa obsługa komputera (mysz i klawiatura)
  • przenoszenie plików z aparatu/telefonu/usb na komputer
  • nagrywanie danych na CD/DVD
  • karta pacjenta
  • telewizja on-line
  • obsługa skype

Dyżury odbywały się w Bibliotecznym Punkcie Informacji Kulturalnej gdzie poza informacjami na temat obsługi komputera i korzystania z Internetu korzystający mogą dowiedzieć się o planowanych wydarzeniach kulturalnych w Warszawie.

Uczestnicy projektu wysoko oceniły działania na rzecz promocji Internetu pośród osób starszych.