6 sierpnia 2016

Nasza misja

logo_sukces

Sukces – działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia.

Innymi słowy sukces jest to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu pewnego czasu. Do zdefiniowania sukcesu określa się wartości, które są jego wyznacznikiem. W odniesieniu do każdego człowieka sukces może być postrzegany w inny sposób. Ważną rolę odgrywa tutaj hierarchia wartości i doświadczenia poszczególnych osób. Miarą sukcesu mogą być: zrealizowane plany, szczęście, zdrowie, własność materialna itp.

Człowiek osiąga sukces wtedy, gdy spełniają się wszystkie jego oczekiwania.

Taką definicję sukcesu podaje Wikipedia.

Wyraz „SUKCES” znajduje się w nazwie naszej fundacji nieprzypadkowo. Wierzymy, że człowiekiem sukcesu może być każdy, jeśli tylko określi do czego dąży, co będzie jego osobistym sukcesem. Wierzymy, że można stale  wyznaczać sobie nowe ścieżki do nowych osiągnięć i czerpać radość z doskonalenia siebie, ponieważ to właśnie stały rozwój prowadzi nas do celu i pomaga spełniać marzenia.

Naszą misją jest pomaganie ludziom na ich drodze do sukcesu. Jak pomagamy? Z zapałem i pozytywną energią tworzymy wciąż nowe możliwości do rozwoju osobistego, poszerzania kwalifikacji lub zdobywania zupełnie nowych umiejętności!

Jak osiągniemy ten cel?

Bardzo często na drodze do sukcesu stoi brak pieniędzy na szkolenia czy nawet na zakup książki. Chcemy umożliwić stały rozwój przede wszystkim osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. W tym celu organizujemy niedrogie lub bezpłatne szkolenia, kursy, warsztaty, konferencje, ciekawe spotkania. Pragniemy, by nasze działania dodawały wiary w siebie i motywacji do realizowania celów. Pomaganie sprawia nam radość!

Jak można zorganizować coś bezpłatnie lub w dostępnych cenach?

Nasze działania są możliwe dzięki dotacjom, darowiznom, pracy wolontariuszy oraz współpracy ze społecznie odpowiedzialnym biznesem.

Organizujemy wysokiej jakości szkolenia i ciekawe wydarzenia przy zachowaniu niskich kosztów. Tak, dzięki społecznemu zaangażowaniu naszych Partnerów i pomocy Wolontariuszy to możliwe!

ksiazka_male

Czy każdy z nas może być człowiekiem sukcesu? Tak, … Po prostu – każdy z nas powinien na własną rękę znaleźć klucz, który wiedzie do jedynych w swoim rodzaju drzwi z tabliczką „sukces”.

Ilona Adamska „Szczęście na wagę złota. Czyli jak osiągnąć sukces”

Pojęcie sukcesu dla każdego jest czymś indywidualnym i osobistym. Dla sportowca sukcesem będą wygrane zawody, dla naukowca odkrycie nowej innowacyjnej technologii lub zbadanie czegoś co było dotychczas nieosiągalne. Nauczyciel za swój osobisty sukces uzna przekazanie wiedzy i umiejętności uczniowi, któremu nauka sprawia trudności, a lekarz zobaczy sukces w wyleczeniu ciężko chorego pacjenta. Dla kogoś sukcesem będzie zbudowanie dużego przedsiębiorstwa osiągającego wysokie zyski, a dla kogoś innego zbudowanie szczęśliwej i trwałej rodziny. Dla osoby nieśmiałej i niepewnej, sukcesem będzie pokonanie własnych słabości i strachu. W dzieciństwie za swój wielki sukces uznałam wyhodowane z pestki cytryny miniaturowe drzewko cytrynowe.  Jak widać sukces ma wiele twarzy i dla każdego człowieka jest jego wyjątkowym skarbem.

Wita Meczew-Bardecka „Szczęście na wagę złota. Czyli jak osiągnąć sukces”

„Szczęście na wagę złota. Czyli jak osiągnąć sukces” Ilony Adamskiej – niezwykły zbiór drogowskazów, które wskażą drogę do czerpania radości z życia i osiągania własnych celów.