This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
11 sierpnia 2016

Projekty

Projekty stałe

Obecnie realizujemy jeden stały projekt.

Akademia Kobiet Aktywnych w ramach akademii odbywają się szkolenia oraz spotkania skierowane do kobiet w czasie, których uczestniczki mogą podnosić swoje kwalifikacje. Informacja o terminach spotkań jest podawana na stronie Aktualności.

Wyszczególnione działania.

 2011/2019 rok

Portal artistslife24.com więcej niż sztuka!

Portal jest prywatną inicjatywą.  Od połowy 2018 roku współpracujemy przy jego tworzeniu z autorkami pomysłu, które są działaczkami w naszej fundacji. Udzieliliśmy również patronat medialny dla tej ciekawej inicjatywy. Celem projektu artistslife24.com jest wspieranie się w rozwoju artystycznym, wymiana doświadczeń, rozwój kreatywności oraz miłe spędzenie czasu w gronie miłośników i pasjonatów sztuki.

Indywidualne warsztaty artystyczne dla uczniów szkół podstawowych

W 2018 roku przeprowadziliśmy pilotażowy projekt indywidualnych warsztatów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych. Celem było wypracowanie autorskiego planu warsztatów artystycznych dla dzieci w wieku 6-10 lat. Rekrutacja miała charakter zamknięty. Projekt jest na etapie rozwoju pomysłu.

Akcja Wspomóż rozwój zawodowy!

Projekt realizowany w 2017 roku. Celem akcji było pozyskanie środków na szkolenia zawodowe dla naszej podopiecznej Katarzyny Szymańskiej. Projekt zakończył się sukcesem. Więcej informacji o akcji na naszej stronie w zakładce Aktualności .

Bezpłatne warsztaty psychologiczne z liderką zmian w ramach Akademii Kobiet Aktywnych

W październiku 2015 roku odbyły się warsztaty psychologiczne skierowane do kobiet celem, których było wydobycie poczucia własnej wartości, wzmocnienie mocnych stron osobowości i odnalezienie życiowej satysfakcji.

Spotkanie było dużą dawką inspiracji do działania. Psychologowie pomogli zrozumieć uczestniczkom ich obecną sytuację, spojrzeć na nią z nowej perspektywy i uwierzyć, że nigdy nie jest za późno na zmiany i świadome kreowanie własnej drogi życiowej. Podsumowanie.

Bezpłatne warsztaty komputerowe w ramach Akademii Kobiet Aktywnych

W sierpniu 2015 roku uczestniczki warsztatów poznawały narzędzia z Pakietu Microsoft Office oraz uczyły się zakładać i prowadzić bloga. Projekt skierowany do kobiet bezrobotnych oraz matek samotnie wychowujących dzieci. Celem warsztatów było podniesienie kompetencji komputerowych uczestniczek projektu. Relacja.

Czas to życie – warsztaty z technik zarządzania czasem

Cel szkolenia było: przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu technik zarządzania czasem. Zarządzanie czasem ma kluczowy wpływ na życie zawodowe i osobiste każdego człowieka. Jeżeli mamy problemy z organizacją czasu, częściej doświadczamy sytuacji stresowych, efektywność naszych działań maleje, a nasza aktywność nie przynosi nam pożądanej satysfakcji. Uczestnicy warsztatu dowiedzieli się jak należy zarządzać czasem, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w pracy, zwiększyć swoją produktywność i samozadowolenie. Relacja.

Przedsiębiorcza Mama

Przedsiębiorcze mamy spotkały się w maju 2014 roku, aby opowiedzieć o swoich pasjach oraz drodze do sukcesu i niezależności. Poprzez przywołanie swoich historii i doświadczeń chciały zainspirować do działania i rozwoju kobiety, które często po urodzeniu dziecka porzucają pracę i rezygnują z kariery zawodowej. Organizatorzy pragnęli pokazać jak ważny jest talent, silna wola, odwaga i determinacja w działaniu.

Uczestniczki, które zaprezentowały swoje firmy podczas wydarzenia zostały wyłonione w drodze konkursu. Każda z pań opowiedziała o tym, co jest jej szczególnie bliskie i co najbardziej ceni w posiadaniu własnego biznesu. Relacja na naszej stronie.

Dyżur Latarnika w Bibliotecznym Punkcie Informacji Kulturalnej w Warszawie

Celem spotkań było zachęcenie do zdobywania nowych umiejętności  komputerowych i internetowych pośród osób o niskich kompetencjach cyfrowych oraz pokazanie korzyści jakie daje umiejętność obsługiwania komputera i Internetu. Projekt zakończony trwał od września 2012 roku po maj 2015 roku. Podsumowanie.

Organizacja szkoleń otwartych  IT Moduł 3 obliczenia arkuszowe Poziom zaawansowany

Celem szkoleń było podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników szkolenia w zakresie obsługiwania programów komputerowych służących do wykonywania obliczeń arkuszowych (Excel 2007 oraz OpenOffice Calc).

Kampania „Uwolnij Obcojęzyczną!”

Celem akcji była pomoc w poszerzeniu zbiorów obcojęzycznych Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe, która ma aspiracje i misję tworzenia ośrodka łączącego różne kultury. Bogate zbiory obcojęzyczne stworzą Warszawiakom możliwości do samodzielnej nauki języków obcych a obcokrajowcom znaleźć pierwiastek swojej kultury w obcym kraju i poczuć, że jest ona tu rozpoznawana, ceniona, dostrzegana i szanowana. Jesteśmy przekonani, że akcja przyczyni się również do promocji czytelnictwa obcojęzycznego, jak również dobrze wpłynie na wizerunek oraz prestiż Warszawy w oczach obcokrajowców. Kampania rozpoczęła się 16 listopada 2011 roku i zakończyła się 24 kwietnia 2012 roku. W okresie od listopada 2011 roku do kwietnia 2012 roku zbiory obcojęzyczne Biblioteki im. Zygmunta Jana Rumla powiększyły się o osiemset publikacji o łącznej wartości około czternastu tysięcy złotych. Wśród przekazanych pozycji znalazły się książki popularnonaukowe, audiobooki, e – booki, słowniki oraz inne materiały pomocne w nauce języków obcych. Publikacje obcojęzyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród czytelników, którzy chętnie sięgają po książki i filmy w różnych językach.

Relacja Uwolnij Obcojęzyczną!

„E-PR Skuteczny Public Relations w Internecie”

25 lipca 2011 roku odbyły się szkolenia „E-PR Skuteczny Public Relations w Internecie” zrealizowanych wspólnie z Biblioteką Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga – Południe m. st. Warszawy. W szkoleniu brali udział przedstawicieli trzech sektorów: publicznego, prywatnego i pozarządowego, co uświadomiło uczestnikom szkolenia, że jest pole do współpracy zarówno w obszarze budowania wizerunku jak i realizacji wspólnych projektów. Fotorelacja.

Internetowa poradnia Mama Sama

Swoją działalność w 2011 roku rozpoczęliśmy od wznowienia pracy Internetowej Poradni Dla Matek Samotnie Wychowujących Dzieci Mama Sama. Główną ideą było pobudzenie aktywności społecznej matek samotnie wychowujących dzieci, zaszczepienie aktywnych i przedsiębiorczych postaw.

Mama Sama było miejscem gdzie mamy samotnie wychowujące dzieci mogły uzyskać pomoc na przykład przy pisaniu podań o przyznanie lokalów socjalnych, przy pisaniu wniosków o dotacje z UP na rozpoczęcie działalności gospodarczej, uzyskać informacje o zasiłkach oraz wiele innych pożytecznych informacji.

W ramach Internetowej Poradni Mama Sama prowadziliśmy działania w trzech zakresach: doradztwo, szkolenia oraz działalność wydawnicza. W październiku 2017 roku projekt został zamknięty. Więcej informacji o projekcie tu.